TEKNOFEST Başvuruları Başladı

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı! Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan ve ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı, yeniden başlıyor.

Son başvuru tarihi 20 Kasım 2022 tarihi olarak belirlenmiştir. Çok az zamanımız var başvuracak arkadaşların acele etmesi önerilir.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roketten Otonom Sistemlere, Yapay Zekâdan Sualtı Sistemleri’ne kadar onlarca farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları bulunmaktadır. 

YARIŞMA KATEGORİLERİ

Biz sadece ilk okul ve ortaokul kategorilerinde başvuracağımız için onları ekliyorum. Diğer kategoriler için Teknofest sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri için;

Yukarıda yarışma sayfalarının linkleri verilmiştir. Bu sayfalarda yarışmalar hakkında bilgi edinebilir ve geçmiş yıllarda bu yarışmalara katılan proje raporlarına ulaşabilirsiniz. Başvurmadan önce mutlaka incelemeniz önerilir.

TEKNOFEST Başvuruları: https://teknofest.org/yarismalar.html

KENDİ ÖĞRENCİLERİM İÇİN PROJE GİRİŞ FORMU

Öğrencilerimin gelişimi için bu tarz etkinlik ve yarışmalara elimden geldiğince katılıyorum. Sizlerin de katılmanızı öneririm. Katılabileceğiniz diğer etkinlikler için Yarışmalar ve Etkinlikler kategorisinde yer alan etkinlikleri incelemenizi öneririm.
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*