Scratch Programı Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Scratch Programı Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Scratch ile Tanışıyorum konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.5.2.1. Blok tabanlı programlama aracının arayüzünü ve özelliklerini tanır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Bu hafta konumuz olan Scratch programı hakkında kısa ve öz bilgiler verilmiştir.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


SCRATCH PROGRAMI SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Scratch Programı Sunumunu linke tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ben genelde bu derslerde etkinlik yaparak ilerlediğim için sunu içerisinde pek fazla kaynak bilgi bulamayabilirsiniz. Sizin önereceğiniz bir sunu var ise bizimle paylaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 9 – Scratch İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Scratch Programı Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

2 Comments

    • Hocam ikinci dönem sunuları arasında bu sunu. Daha onları düzenlemeye başlamadım. Düzenleme bitince indirme linkleri de altına eklnemiş olur. Ara tatilde bitirmeyi umut ediyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*