ROOT Robotik Kodlama Online Turnuvası

Merhaba Arkadaşlar, Rokodemi tarafından bu sene düzenlenen ROOT Robotik Kodlama Online Turnuvası ile karışınızdayız.

Robotik Kodlama Online Turnuvası öğrencilerin hem Rokodemi platformu üzerinden eğitim almalarını hem de aldıkları eğitim ile yarışmaya katılıp ödül kazanma imkanı sunan bir turnuvadır.

Detaylara geçmeden önce yarışmanın İlkokul 3-4 ve Ortaokul öğrencilerine yönelik olduğunu hatırlatmak isterim.

Dilerseniz yarışma sisteminden biraz bahsedelim.

YARIŞMA TAKVİMİ

ÖDÜLLER

blank

BAŞVURULAR

Başvurular ve detay sayfasına https://www.rokodemi.com/Root2023/Root2023 adresinden ulaşabilirsiniz. Soru ve sorunlarınızı aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme sayfada mevcuttur.

Yeni bilgiler geldikçe eklemeye devam edeceğim.

Sizlere önerdiğim diğer yarışmalar için Yarışmalar ve Etkinlikler kategorisinde bulunan yarışmaları takip edebilirsiniz.

19 Comments

 1. hocam pi günü 1 değerlendirmeyi yaptğımda 2 değerlendirmeye geçemiyorum .

 2. 1. Uygulama: Anahtarlığımı Yapıyorum

  Kendi şekillerimizi çizmeye başlamadan önce yapmamız gereken tek bir işlem kaldı. Şimdi beraber Tinkercad’e nasıl giriş yapacağımızı öğrenelim.

  Giriş yapabilmek için 2 seçeneğimiz var:

  2. Kişisel Hesap Oluşturma

  1. Bir Sınıfa Katılma

  https://www.tinkercad.com/

  Daha fazla bilgi almak için hesap açma seçeneklerinin üzerlerine tıklayalım.

  burada ne yapmalıyım hangisini seçiyim
  Öğretmeninizin paylaştığı kodu yazın

  Şuna benzer: 123 456 789

 3. hocam ben giriyorum ama üst kısımdaki giriş yeri çıkmadı sayfayı yeniledim çıkıp tekrar girdim olmadı

 4. hocam turnova olduğunu yeni gördüm keşke kaçırmasaydım türkiyede yarışmalara katılmış iki örencim vardı onlar duyunca da çok üzüldüler inşaallah bir dahaki yarışmaya

 5. Hocam ben mentor olarak 3 takım oluşturup 6 öğrenciyi kaydettim sisteme. Yarışma için eğitimleri nasıl alacak çocuklar. 13 03 2021 tarihindekiOnline rekabete nasıl katılacaklar. Bilgi verebilirmisiniz.

  • Hocam yeni gördüm mesajı mentörler için wp grubu oluşturmuşlardı oradan bilgi veriyor arkadaşlar dahil değilseniz sosyal medyadan ulaşın ekletmeye çalışayım.

 6. Hocam yarı finale kalınca o malzemeleri almadan devam edemiyor muyuz veya elimizde olan malzemeler var mesela mbot ve arduino var elimizde sadece mat alarak devam edebilir miyiz. Öğrenciler katılacak ama yarışmaya yarışma anında okulda gelip bu malzemeleri kullanarak katılsalar olur mu? Çok soru sordum kusura bakmayın.

  • Hocam bizde aynı durumdayız. Başvurumuzu yaptık öğrenciler ilerliyor şimdilik ilk aşamayı bi görelim. Şuan 10 takıma kendileri göndereceklerini belirtmişler belki bu sayı artar öğrencilerimiz oradan kazanırlar. Yada alternatif çözümler üretmeye çalışırız. Sadece mat alma olayı bana çok mantıklı geldi bizde de malzemeler var matı alabilirsek yarı final kısmını da tamamlayabiliriz sonrası final zaten oraya kalabilirse çocuklar iyi olur farklı bir deneyim yaşamış olurlar.

 7. Merhaba sayın hocam bilgilendirme için teşekkür ederiz. Okulumuzdaki tüm öğrencileri ekleyebilir miyiz. Bir sınırlama var mıdır?

 8. Hocam biz 2 kişi olduk fakat öğretmenimiz mi sisteme eklemeli nasıl yapacağız yardımcı olabilir misiniz?

  • Evet öğretmeniniz önce kayıt olacak sonra sizi öğrenci olarak ekleyecek daha sonra takım oluşturarak sizi oraya dahil edecek. Daha vakit var öğretmeniniz girmezse ben eklerim sizi.

  • Maalesef 2 kişilik takım halinde başvuru oluyor. Tabi önce öğretmen mentör olarak başvuru yapıp daha sonra sizleri eklemesi lazım. 2 kişi olun öğretmen bulamazsanız ben eklerim sizi.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*