İletişim Araçlarını Tanıyalım

Merhaba Arkadaşlar, İletişim Teknolojileri ve İşbirliği konusuna İletişim Araçlarını Tanıyalım çalışmamızla başlayacağız. İletişim Araçlarını 3 kısımda inceleyeceğiz. Bu kısımlar Görsel İletişim Araçları, İşitsel İletişim Araçları ve Yazılı ve Basılı İletişim Araçlarından oluşuyor.

Görsel İletişim Araçları: Eğer bilgiyi edindiğimiz araç göze hitap ediyorsa o zaman bu araçlar Görsel İletişim Araçları arasında yer alır.

İletişim Araçlarını Tanıyalım Görsel Bit Araçları
Görsel İletişim Araçları

İşitsel İletişim Araçları: Eğer bilgiyi sadece duyarak ediyorsak o zaman bu araçlar İşitsel iletişim araçları arasında yer alır.

İletişim Araçlarını Tanıyalım - İşitsel Bit Araçları
İşitsel BİT Araçları

Yazılı ve Basılı İletişim Araçları: En son aracımızda eğer bir bilgiyi bir kağıt üzerinden ediniyorsak o zaman bu araçlar Yazılı ve Basılı İletişim Araçları arasındadır.

İletişim Araçlarını Tanıyalım Yazılı ve Basılı Bit Araçları
Yazılı ve Basılı İletişim Araçları

Tüm araçlarımız bu kadar. Normalde bu konuyu ilk hafta BİT araçları altında işliyorduk fakat müfredat değiştiğinden bu haftaya çekilmiş konular. Bende sunum yapmak yerine kısa bir şekilde yukarıda bilgilendirme yapmış oldum.

Öğretmene Not: Bu sayfa etkinlikten ziyade konu anlatımı için kullanılabilir. Sınavda özellikle soru olarak karşılarına çıkabileceği için görsel, işitsel, yazılı ve basılı bit araçlarını bilmek ve birbirinden ayırabilmek bu konu için yeterli bir beceridir.

Etkinlikler için ünitenin diğer parçalarına göz atmayı unutmayınız.

İletişim Araçlarını Tanıyalım çalışması Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan  5. Sınıf – Hafta 11 – İletişim Teknolojileri ve İşbirliği ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

4 Comments

  1. bu bilişim şeyi çok iyi ismini unuttum ama çok iyi bir şey daha önce bundan iyisini görmedim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*