Merhaba Arkadaşlar;

Anlattığımız konular sonrasında sizlerle yaptığımız Öz Değerlendirme Formlarını incelediğimizde en çok karıştırılan konulardan bir tanesinin Harici ve Dahili donanımların birbiri ile karıştırılması olmuştur. Bu konudaki eksiklerin giderilmesi amacıyla üstadım Osman Batur DAĞDEVİREN tarafından Scratch programında bir animasyon hazırlamıştır.

Bu animasyonda Harici ve Dahili donanım kutucukları oluşturulmuş, donanımlar ise bu kutucukların altında rastgele yerleştirilmiştir.

Donanımların isimlerinden tutup sürükle bırak yöntemi ile doğru alan yerleştirmeniz gerekiyor.

Yerleştirme sonuçlarına göre puanlama veriyor. Hepsini doğru yapmaya çalışınız.

Animasyon Scratch Programında hazırlanmıştır. Yeşil bayrağa basarak başlatabilirsiniz. Tam ekran yaparak daha net çalışabilirsiniz.

Not: Oyun açılmaması halinde sayfayı yenileyiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/11/dahili-donanım-harici-donanım.pnghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/11/dahili-donanım-harici-donanım-150x150.pngÖzgür ŞEREMET1.2 Bilgisayar Sistemleri Materyalleri5. Sınıf - Hafta 2 - Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim5. Sınıf Bilişim Eğitsel OyunlarBilişim Eğitsel Oyunlar ScratchDahili Donanımlar,donanım bulmaca,donanım etkinliği,donanım yazılım etkinliği,Harici Donanımlar,scratch etkinliğiMerhaba Arkadaşlar; Anlattığımız konular sonrasında sizlerle yaptığımız Öz Değerlendirme Formlarını incelediğimizde en çok karıştırılan konulardan bir tanesinin Harici ve Dahili donanımların birbiri ile karıştırılması olmuştur. Bu konudaki eksiklerin giderilmesi amacıyla üstadım Osman Batur DAĞDEVİREN tarafından Scratch programında bir animasyon hazırlamıştır. Bu animasyonda Harici ve Dahili donanım kutucukları oluşturulmuş, donanımlar ise bu...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi