Harf Vurma Oyunu

Hafta sonu kurslarında öğrencilerimin on parmak programını öğrenebilmeleri için kullandığım Harf vurma oyununu aşağıya ekliyorum.

On parmak yazma hızınızı artırmak için geliştirilmiş bir oyundur. Karşıdan gelen harflere basarak imha ediniz. Ayrıca size gelen ateşlerden kaçmak için boşluk tuşunu kullanınız.

Harf Vurma Oyunu

Harf Vurma oyununu indirmek için tıklayın.

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyadan etkinliğimiz üzerine çift tıklayarak açabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

İyi çalışmalar dilerim.

14 Comments

  • Maalesef oyun tablette çalışmamaktadır. İşletim sistemleri konumuzda öğrendiğimiz gibi uygulama hangi işletim sistemine yapıldıysa onda çalışıyordu. Android için yapılmış bir oyunu IOS işletim sisteminde çalıştıramadığımız gibi bunuda çalıştıramayız.

   Site üzerinde çalışıyorum online olarak kullanabilmeniz için yakında ekleyeceğim o zaman oynayabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

 1. Hocam bizim bilgisayar windows 8 ve ben adobe flash playeri indirdim ama birlikte açta görünmüyor windows 8 komutlarını söylermisiniz. 🙂

  • Yukarıda anlattığım yolu takip et yine listede göremezsen flash playeri program seçtiğin bölümde gözat butonu var ona tıkla oradan program files içinde flash playeri bulup aç demelisin. Halledemezsen iletişim bölümünden mail at oradan yardımcı oluyum.

  • Orjinal sitesi : http://get.adobe.com/tr/flashplayer/ burası fakat şuan açılmıyor. Kısa bir süre sonra düzelir. Buradan indirebilirsiniz.

   Oyunu düzgün oynayabilmek için indirdiğiniz dosyaya sağ tıklayın özellikler deyin. Açılan pencereden değiştir butonuda basın. Listeden flash playeri seçin. Eğer listede flash player yok ise kaydırma çubuğunun yanında ok işareti var ona tıklayıp açılan pencereden bulun. Farklı programlarla açarsanız oyun düzgün çalışmayacaktır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*