Güvenli İnternet Macerası “Animasyon”

Merhaba Arkadaşlar; Güvenli İnternet Macerası dönem boyu işlediğimiz konuları özetleyen harika bir etkinliktir. Yeni konulara başlamadan önce bu etkinlik ile kısa bir tekrar yapmış olacağız.

Not: Arkadaşlar etkinlik yıllarca kullandığım bir etkinlikti. Fakat 2 senedir siteye ve etkinliğe ulaşamıyoruz. Umarım tekrar açılır bizde kullanmaya devam ederiz.

GÜVENLİ İNTERNET MACERASI

Birçok farklı karakterin hikayelerinden oluşan heyecan dolu bir serüven içerisinde İnterneti güvenli kullanmayı öğretmeye ne dersin?

Simsoft´un Microsoft işbirliği ile hazırlamış olduğu Güvenli İnternet Projesi, İnternette gezinirken ne tür tehlikelerle karşı karşıya olunduğunu öğretmek için tasarlanmış olan Güvenli İnternet Macerası, birçok farklı karakterin hikayelerinden oluşan heyecan dolu bir serüven içerisinde interneti güvenli kullanmayı öğretmeyi hedeflemektedir.

gim - Güvenli İnternet Macerası

Geliştirilen portalda konu ile ilgili 2B oyunlar dışında animasyonlar, videolar ve aktiviteler bulunmaktadır.

Eğlenerek, oyun oynayarak interneti keşfedeceğin bu heyecan dolu serüvene hazırmısın?

Güvenli İnternet Macerasına Sitesine Ulaşmak İçin Tıklayınız


İNTERNET GEZGİNİ

internet gezgini -Güvenli İnternet Macerası

Güvenli İnternet Macerası kadar olmasa da benzer bir oyun olarak faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Guvenlicocuk.org.tr sitesinin sizler için hazırladığı İnternet Gezgini isimli oyuna ulaşmak için tıklayınız.

Vaktiniz var ise mutlaka uygulamanız gerektiğini düşündüğüm bir etkinlik arkadaşlar.

Bu etkinliklere benzer etkinlikler bulursanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. İnceledikten sonra sayfada yayınlayarak herkesin kullanımını sağlamış oluruz.

Bu konu İletişim Teknolojileri ve İşbirliği haftasının bir başlığıdır. Haftanın diğer konularına link üzerinden ulaşabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

46 Comments

 1. Merhaba Özgür bey. internet explorer’da internet macerası oyununu açtım ve silverlight adlı programı da yükledim.Bilgisayarı yeniden başlattım.Hiçbir türlü oyunu açmadı.Hata 404 mesajını alıyorum.Öbür oyun için de yapım aşamasında diyor.Bu konuda ne yapabilirim?

 2. Hocam silverlight yükledim ama açamadım. Babamın arkadaşı uzaktan bağlantı kurarak açmayı başardı aynı zamanda arkadaşlarda benim gibi yaptılarsa o yüzden açılmamıştır. program internet explorer dan giriş yapılarak açılıyor.

 3. ÖĞRETMENİM BEN YAZDIĞIM YORUMU GÖRÜYORUM KAPATIP HOCA CEVAP VERMİŞMİ DİYE BAKIYORUM İSMİMM VE E POSTA ADRESİM YAZILI OLMUYOR BİDE YORUMUMU Bİ ÖNCEKİ SİTEDE GÖRÜYORUM 2, SİTEYE GİRDİĞİMDE GÖREMİYORUM

 4. öğretmenim abim evde değil oda bende nasıl yüklenceğini bilmiyoruz bide ben sapkalar konuşuyor etkinliğini yapıp bu etkinliği yapmayınca eksimi alıyorum yoksa yarım artımı

 5. hocam get silverligth uygulamasını yukluyorum ama Internet Explorer den acamıyorum bana yardımcı olur musunuz

 6. Hocam ben güvenli internet macerasına nasıl gireceğimi anlayamadım.
  Bana yardım edebilir misiniz ?
  lütfen…
  :):):):):):)

 7. Merhaba hocam oyun güzelde ben size başka bir şey soracağım ben site açmak istiyorum nasıl açacağım bir de scratch haricinde hangi uygulamayla oyun yada uygulama yapabilirim.

  • Adobe flash vb programlar var fakat sistemli bir şekilde başlayarak öğrenmen gerekiyor. Scratch kadar basit değil. Scratch programının amacı oyun yapmaktan ziyade mantığını öğrenmenizi sağlamaktır. Mantığını öğrendikten sonra daha profesyonel programları kullanmaya başlayabilirsin.
   Web sitesi açmakta aynı şekilde önce blog sitelerinde kendini geliştir sonra site açmak çok daha kolay. Hangi konuda site açacağını belirle yardımcı olurum ben o konuda.

 8. Hocam çok güzel bütün bölümleri oynadım ve dinledim fakat bazı bölümler bu bölüme daha sonra girin diyor o bölümleri nasıl açabilirim?

  İyi Akşamlar…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*