Donanım ve Yazılım Animasyonları

Merhaba Arkadaşlar, Donanım ve Yazılım Animasyonları dediğim materyaller çalışkan Bilgisayar öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış daha önce derste kullandığım fakat yoğunluk sebebiyle akışa almadığım materyallerden oluşmaktadır.

Bu bölümde donanım ve yazılım konusunda öğrencilerle yapılabilecek basit animasyonlar bulunmaktadır. Bu animasyonlar donanımların özelliklerine göre birbirinden ayırt edilebilmesinde kolaylık sağlamaktadır.


DONANIM BULMACA ANİMASYONU

Donanım Bulmaca Animasyonu
Donanım Bulmaca Animasyonu

Bilgisayarda donanımlarını görevlerine göre yerleştirme üzerine yapılmış bir animasyondur.

Not: Emeği geçen arkadaşa teşekkür ederiz. Dosya EXE formatında olup herhangi bir zararlı yazılım içermemektedir. Donanım bulmaca etkinliğini yazıya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyadan etkinliğimiz üzerine çift tıklayarak açabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.


BİLGİSAYAR DONANIMLARINI TANIYALIM ANİMASYONU

Bilgisayar Donanımlarını Tanıyalım Animasyonu
Bilgisayar Donanımlarını Tanıyalım Animasyonu

Bilgisayarda bulunan çeşitli donanımlara tıklandığında donanımın adı, görevi ve varsa donanımın görevine ait kısa bir animasyon gösteriliyor. Ahmet SOYARSLAN’a emeğinden dolayı teşekkür ederiz.

Bilgisayar Donanımlarını Tanıyalım animasyonu yazıya tıklayarak yapımcısının sitesinden indirebilirsiniz. Bu linki arkadaşımıza teşekkür etmek istersiniz diye özellikle ekliyorum.

Açılan web sitesinden talimatları uygulayarak dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dosyayı direk bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. 

Diğer animasyonlarımızı kendilerine ait sayfalarında paylaştım. Elinizde bulunması gereken önemli materyaller olduğunu düşünüyorum.

Donanım ve Yazılım Animasyonları Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 2 – Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

25 Comments

 1. Özgür bey oyunun kodlarını göremiyorum ben görebileceğim bir alan var mı acaba ? bende uygulama yapmak istiyorum

 2. Merhabalar Hocam.
  3-GİRİŞ, ÇIKIŞ, İŞLEM, DEPOLAMA BİRİMLERİ
  4-HARİCİ Mİ DAHİLİ Mİ

  başlıklarındaki animasyonlara ulaşamıyorum. Flash player yüklü bilgisayarda.

  şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Hocam sayfada ilgili etkinliğin üzerinde beklerken sayfayı yenileyin. Sayfa üzerinde birden fazla iframe kodu olunca bazen böyle yapıyor. Çok sıkıntı olursa mail olarak kaynak dosyayı gönderebilirim.

 3. Hocam giriş işlem çıkış depolama birimlerinden 90 aldım dahili ve hariciden ise 100 aldım

 4. favori internet sayfam, elim ayağım oldu resmen. evrak işlerini oldum olasıya hazırlamaya üşenirdim, hazırladığınız evraklar çok işime yaradı, çok teşekkür ederim. bunun yanında ders için bir çok etkinlik, uygulama, ders materyali var ki; her birisi çok değerli, kitabımızın olmadığı bir zamanda çok fazla kullanıyorum. emeklerinize sağlık.

 5. Hocam merhaba. Bu oyunları size zahmet bana da gönderebilir misiniz? Ayrıca böyle bir site hazırladığınız için teşekkür ederim; elinize, emeğinize sağlık.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*