Merhaba Arkadaşlar;

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ikinci dönem Kodlama konularımızı işlemeye başladık. Kodlama öğrenirken en önemli yardımcımız olan Code.org sitesinden etkinlikler yaptık.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf  ve 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Code.org konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Testimizde 15 adet 4 seçenekli soru bulunmaktadır.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


ONLİNE SINAV

Code.org Çalışma Soruları-1

BAŞLA butonuna basarak teste başlayabilirsiniz. Soruların cevaplarına tıklayıp alt taraftaki sağ ok butonunu kullanarak diğer sorulara geçiniz. Sınavı bitirmeden önce sol oku kullanarak eski soruları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sorular bittiğinde SONUÇLARI AL butonuna tıklayarak sonuçlarınızı görünüz. Başarılar Dilerim.
Başla
Tebrikler - Code.org Çalışma Soruları-1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

 


YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Yaprak testlerin ön izlemesi Google Docs üzerinden yapılmaktaydı MEB hattında engelleme olabileceğini düşünerek resimleri paylaşılmak zorunda kalınmıştır. Önizlemenin görüntülenmemesi halinde bu durumda sayfayı yenileyiniz.

Yaprak testin ön izlemesi aşağıdaki gibidir.

Yaprak Test – Ön izlemesi

En kısa zamanda eklenecektir.

Testin cevap anahtarını ezberleyerek çözüm olmasın diye paylaşmıyorum. Fakat çıktı alıp çözen arkadaşlar için cevap anahtarına sayfanın en üstünde bulunan online testi çözüp bitirdiklerinde ulaşabilirler. Fakat soruların ve şıkların yerleri değişik olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/01/Slayt1-714x460.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/01/Slayt1-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET5. Sınıf Bilişim Konu Testleri5. Sınıf Bilişim Yazılıları6. Sınıf Bilişim Konu Testleri6. Sınıf Bilişim YazılılarıBilişim 2. Dönem 1. Yazılı HazırlıkCode.OrgGüncel Haberlercode.org,code.org alıştırma soruları,code.org çalışma soruları,Code.org testMerhaba Arkadaşlar; Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ikinci dönem Kodlama konularımızı işlemeye başladık. Kodlama öğrenirken en önemli yardımcımız olan Code.org sitesinden etkinlikler yaptık. Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf  ve 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Code.org konularından sorular bulunmaktadır. Ayrıca bu testi...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi