Çocuklar için Yapay Zeka Eğitimi Kitabı

Çocuklar için Yapay Zeka Eğitimi Kitabı UrfaStem tarafından yapılmış görülmeye ve arşivlenmeye değer bir çalışma olduğundan sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle okulların uzaktan eğitime geçtiği ve internette iyi kötü bolca kaynak yayınlandığı bu zorlu zamanlarda sizlerin faydasına olabilecek en iyi kaynakları bularak paylaşmaya çalıştığımı belirtmek isterim.

Bunun için web sayfam olan ozgurseremet.com adresinden şimdiye kadar fazla bir paylaşım yapamamış olsam da İnstagram üzerinden bilgilendirme yapmaya çalıştım.

Paylaştığım bu araçlardan bazıları günü kurtarabilecek araçlar iken bazıları ise ömürlük ve çok faydalı araçlar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Dolayısıyla web sayfama eklediğim içeriklerde biraz ayırtedici davranarak kaliteli bulduğum içerikleri paylaşmaya çalışıyorum.

Bu kapsamda çalışmalarını yakından takip ettiğim bir site olan urfastem tarafından hazırlanmış olan Çocuklar için Yapay Zeka Eğitimi Kitabını da sizlerle paylaşmak istedim.

Aşağıya eklediğim resim üzerine tıklayarak yapımcılar tarafından verilmiş olan kitap sayfasına ulaşabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Çocuklar için Yapay Zeka Eğitimi Kitabı
Çocuklar için Yapay Zeka Eğitimi Kitabı

Ayrıca UrfaStem tarafından yapılan birçok güzel etkinliklerden haberdar olmak için web sitesine https://www.urfastem.gov.tr/kitaplarimiz adresinden ulaşabilirsiniz.

Neden Çocuklar için Yapay Zeka Eğitimi Kitabı?

Hocam bir sürü kitap yayınlanıyor neden bu kitap hakkında yazı yazma gereği hissettiniz?

Evet yukarıdaki soruyu duyar gibiyim. Cevaplarımı teker teker aşağıya ekliyorum.

  1. Çocuklar için yapılmış güzel bir çalışma olması.
  2. Ücretsiz olması bir tık ile indirebilirsiniz.(Ücretli kaynakları mümkün olduğunca paylaşmıyorum.)
  3. Özenle yazılmış olması ve sistematiğinin benim verdiğim eğitimlere uygun olması. (Verdiğim eğitimleri incelerseniz süreklik etkinlik etkinlik ilerlemeye çalışıyorum. Yani bir konuyu öğretirken öğrenci fark etmiyor bile. Etkinlik yaptığını düşünüyor bir süre sonra konuyu tamamen öğrendiğini fark ediyor.) Bu kitapta da benzer bir çalışma olması hoşuma gitti.

Yukarıda sadece birkaç madde yazabildim daha fazla özellik ekleyebilirim fakat yeterli diye düşünüyorum.

Kitabı indirin mutlaka arşivinizde bulunsun. Eğer okullar bu dönemi kapatır ve açılması eylülü bulursa muhtemelen yaz tatili süresince bu içerikler üzerinde ayrıca duracağım. Öncülük yaptıkları için UrfaStem’e tekrar teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ben bir bilgisayar öğretmeni olduğumdan kendi sayfam üzerinden bolca kodlama bilişim üzerine etkinlikler paylaşacağım. Evde yapabileceğiniz diğer etkinlikler için websitemiz ozgurseremet.com sürekli ziyaret ederek yeni çalışmaları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

4 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*