Canlı Derste Cep Telefonu Kamerasını Kullanma

Merhaba arkadaşlar, Canlı Derste Cep Telefonu Kamerasını Döküman Kamera Olarak Kullanma işlemlerini öğreneceğiz.

Yeni eğitim öğretim yılında derslerimize uzaktan eğitim ile başladığımız için en büyük sorunlarımızdan bir tanesi de materyallerin uyumsuzluğu oldu. Sınıfta çok rahat bir şekilde kullandığımız materyalleri uzaktan eğitimde kullanmakta sorun yaşıyoruz.

Yunus Emre TEZCAN hocamız hepimizin elinde bulunan Cep Telefonu Kamerasını Iriun Webcam uygulaması ile nasıl bir döküman kameraya çevirebileceğimizi. Bu sayede elimizde basılı olarak bulunan materyalleri uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında nasıl daha verimli kullanabileceğimizi anlatmış.

Normalde anlatımı sunu şeklinde verecektim fakat herkesin bu süreçte daha kolay ulaşabilmesi ve görüntüleyebilmesi için pdf olarak ekliyorum.


CANLI DERSTE CEP TELEFONU KAMERASINI DÖKÜMAN KAMERA OLARAK KULLANMA


Yukarıya eklediğim dosyayı kendi üzerinden indirebileceğiniz gibi buraya tıklayarak ta pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Uygulama linklerini vb buraya eklemiyorum. Zaten yukarıda bulunan dosya içerisinde gayet açık ve net bir şekilde anlatılmış. Sizde hemen deneyebilirsiniz.

Deneme yapmak için ders saati beklemenize gerek yok. Bilgisayarınızdan bir toplantı başlatıp deneyebilirsiniz.

Soru ve sorunlarınız olursa yorum bırakabilirsiniz. Çalışmamızı istediğiniz ihtiyaç duyulan bir konu var ise iletişim kanalları üzerinden bana ulaşabilirsiniz. İmkanlar dahilinde o konuda çalışma yaparak eklemeye çalışırım.

Ben tekrar Yunus Emre hocama teşekkür ediyorum. Kendisi sosyal medya üzerinden bana ulaşarak bu çalışmayı gönderdi. İhtiyaç duyan birçok öğretmene yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Sizlerde fayda sağlayacağını düşündüğünüz çalışmalarınızı gönderebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

9 Comments

  1. Doğrudan canlı derse bilgisayarın yanı sıra cep telefonu ile de bağlanarak iki kullanıcı olarak canlı derste var olabilir, her iki aracın [ hatta varsa örneğin 3. araç olarak tabletin de ] görüntüsünü, telefonun kamerasını yayınlamak mümkün.

    kurcalamak ve daha iyi anlamak için zoom üzerinde denemeler yapabilirsiniz, EBA canlı derste çalışıyor.

    • Aynen hocam biz anlatımlarda genelde bu yöntemi uyguluyoruz. Uygulamalı etkinlikler olunca telefon ve bilgisayardan giriş yaparak sizin belirttiğiniz yöntemi uyguluyoruz. Çok güzel oluyor.

    • Hocam aslında bu program ile bilgisayarınıza ek bir webcam takmış gibi oluyorsunuz. Google meet kullanmadım ama yapılabilir diye düşünüyorum. En kısa zamanda denemesini yaparız. Ders sayıları artacak gibi duruyor ihtiyaç olacaktır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*