Bütün Sınıflar İstediği Saatte Canlı Ders Açabilecek

2 Kasım tarihi itibariyle okul öncesinden 12. Sınıfa kadar Bütün Sınıflar İstediği Saatte Canlı Ders Açabilecek.

Bütün Sınıflar İstediği Saatte Canlı Ders Açabilecek

Öğrencilerin kendi öğretmenleriyle anlık etkileşim halinde olarak ders yapabilmesine olanak sağlayan EBA Canlı Ders’in kullanım saatleri 2 Kasım tarihi itibarıyla artırılıyor.

Artık okul öncesinden 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler için istenilen saatte Canlı Ders yapılabilecek.

2 Kasım tarihi itibarıyla EBA Canlı Ders özelliğinde yeni bir düzenleme yapılacaktır. Bu yenilikle birlikte artık ortaokul ve lise seviyeleri için de ilkokullarda olduğu Pazar günü hariç her gün 08:30 – 20:20 saatleri arasında istenilen zamanda Canlı Ders yapılabilecektir.

Bunun için ortaokul seviyesinde de harici canlı dersler özelliği yayına alınacaktır.

Harici canlı dersler; dersi yapacak öğretmenler tarafından oluşturulmaktadır.

Öğretmenler kendi şubeleri için istedikleri saatte ders tanımlaması yapabileceklerdir. Harici Canlı Ders oluşturulmasıyla ilgili yardım videosu EBA’da ilgili menü altında yer almaktadır. Yine de aşağıya harici canlı ders oluşturma videosu ekliyorum.

Video Youtube üzerinden eklenmiştir. MEB hattında görünmeyebilir bu durumda EBA üzerinde bulunan videodan faydalanabilirsiniz.

İlkokul ve ortaokul seviyeleri için okul yöneticileri okullarındaki sınıf ve branş öğretmenlerinin oluşturdukları harici canlı dersleri görebilecekler.

Liseler içinse canlı dersler yine okul yöneticileri tarafından oluşturulacak olup saat bazlı kısıtlama işlemi kaldırılacak ve tüm sınıflar var olan canlı ders sistemini kullanarak istedikleri saatler için canlı ders ataması yapabileceklerdir.

2 Kasım günü için Canlı Ders atamaları aynı gün içerisinde yapılabilecektir.

Kaynak: Bütün Sınıflar İstediği Saatte Canlı Ders Açabilecek yazısı Teknolojik Öğretmenler sayfasından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Diğer güncel bilgilendirmeler için Haberler kategorisinde bulunan içerikleri inceleyebilirsiniz.

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*