Bizimde Ders Kitabımız Var

Merhaba Arkadaşlar;

Çok geçmişe gitmeye gerek yok 2013 yılından itibaren derslerimiz 5. ve 6. Sınıflarda zorunlu oldu. Zorunlu olduktan sonra kılavuz kitap çalışmaları başladı öğrenci etkinlik kitabı başladı fakat çalışmalar bir türlü bitmedi. Yeni müfredat yayınlanınca eski çalışmalar boşa gitti bir müddet buna uğraşılır biz yine kitap olmadan ders işleriz diye düşünürken bir sürpriz geldi ve Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersine ait materyaller yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Google birlikte hazırladıkları bu materyaller ilk bakışta birçok öğretmenimizin gönlünü kazandı.

Yeni müfredat ile birlikte her okulun farklı konular işlemesi, BT sınıfı olan okullar ile BT sınıfı olmayan okullarda farklı etkinlikler yapılması gibi birçok sorunun önüne geçilmişken birçok öğretmenimizin kafasında ben bu kazanımları nasıl vereceğim diye sorular oluşmuştu. Tam bu anda yayınlanan öğretmen kılavuz kitapları ve materyaller yardıma yetişti.

Öncelikle kendi adıma çok mutlu olduğumu bildirir. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Yayınlanan içeriklere ve açıklamaya Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün http://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 sayfasından ulaşabilirsiniz.

Direk ulaşmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Öğretmen Rehberi İçin Tıklayınız.

1. Dönem Materyalleri İçin Tıklayınız.

2. Dönem Materyalleri İçin Tıklayınız.


Yukarıdaki materyalleri ayrıntılı olarak inceledim. Çok güzel içerikler var, çok işimize yarayacak. Tek sıkıntımız süre gibi gözüküyor ya da benimki gibi 35-40 mevcutlu sınıflarda bazı etkinlikleri uygulamakta zorluk çekeceğiz.

Bu sitedeki içerikler de yeni müfredata göre güncellendiğinden kısa bir süre içinde yeni yayınlanan kılavuz kitapla benzer hale gelecektir. Yeni içerikleri henüz eklememiş olmamın tek sebebi önce kendim uygulamak istememden kaynaklanmaktadır. Bu etkinlikleri kendim uyguladıktan sonra siteye uygun bir şekilde ekleyeceğim.

2 Comments

  1. Hocam, yenı program için içeriklerinzi ne zaman eklersiniz? benımde sınıflarım kalabalık acaba slaytlara ihtiyaç duyacak mıyız? plaınız nedir nasıl bir gidişat düşünüyorsunuz? kılavuza bire bir bağlı kalarak mı ilerleyeceksiniz ?

    • Hocam kılavuz kitaptan gitmeyi planlıyorum yapabildiğim tüm etkinlikleri buraya eklemeye çalışacağım 5. sınıfların ki hazır sayılır ama 6. sınıflar için biraz çalışmam gerekecek.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*