Bilişimle Üretim Projesi Ders İçerikleri

Bilişimle Üretim Projesi Ders İçerikleri EBA’ya Yüklenmeye Başladı. 3. Pilot uygulaması yapılmakta olan ve önümüzdeki sene tüm okullarımızda uygulanması hedeflenen Bilişimle Üretim Projesi kapsamında geliştirilen ders içeriklerine EBA üzerinden ulaşmak mümkün hale geldi.

Bilişimle Üretim Projesi Ders İçerikleri EBA'ya Yüklenmeye Başladı.

Ülkemize 3 senedir pilot okul sayısı artırılarak devam eden Bilişimle Üretim projesi kapsamında içerik geliştirmek için yaz tatili döneminde öğretmen görevlendirilmesi yapılmıştı.

Görevlendirilen öğretmenlerimizin ürettiği içerikler EBA sistemine yüklenmeye başladı. Scratch Programı için yapılmış içerikleri EBA üzerinden görebilirsiniz.

Bilişimle Üretim Projesi Ders İçerikleri EBA'ya Yüklenmeye Başladı

Bilişimle Üretim Projesi şuan uygulanmakta olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ile ilgili projelerden en öne çıkan ve en çok mesafe kaydeden proje olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer hedeflendiği gibi tüm okullarda uygulamaya girerse birçok öğretmen arkadaşımızın yaşadığı norm fazlası olma sorunu ortadan kalkacağı gibi ders sayısının artması sayesinde birçok okul tercihe açılabilir hale gelecektir.

Ayrıca atama bekleyen Bilişim Öğretmenlerimiz için müjdeli bir haber olacaktır.

Bilişimle Üretim Projesi uygulanan okullarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi saatleri:

  • 4. Sınıflarda 2 Saat
  • 5. Sınıflarda 3 Saat
  • 6. Sınıflarda 2 Saat
  • 7. Sınıflarda 2 Saat

Gerçekçi olmak gerekirse ilkokullarda yani 4. sınıflarda verilen dersi bizlerin vereceğini pek sanmıyorum. Ama ortaokullarda 5. sınıfların 3 saate çıkması sıkışmış müfredatı açmaya yarayacak ayrıca 7. Sınıflarda 2 saat eklenmesi de tam verim almaya başlayacağımız öğrencilerimizi ders olmadığı için kaybetmemizi biraz olsun engelleyecektir.

Üreten bir Türkiye için yeterli midir? Bence değildir ama şuan ki şartlardan çok iyi olduğunu ve en azından bizi ileriye taşıyacak bir proje olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Bilişimle Üretim Projesi kapsamında yapılan tüm gelişmeleri yakından takip ediyor ve destekliyoruz.

Umarım seneye tüm okullarımızda uygulanır. Sizde Bilişimle Üretim Projesi Ders İçerikleri EBA’ya Yüklenmesi ile ilgili görüşlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*