Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yeni Müfredat

Merhaba Arkadaşlar;

Güncellenen Öğretim programına göre sitede bulunan içerikler güncellenmekte ve yeni içerikler eklenmektedir. Bu çalışmalar kapsamında görüş ve önerileriniz beni mutlu edecektir.

Açıklama 

Bildiğiniz üzere 2017-2018 yılına yeni müfredat ile başlayacağız. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmenlerinin en büyük sıkıntılarından biriside kullanışlı bir müfredatın bulunmamasıydı. Tüm derslerde yenilenen müfredatlar sayesinde bizim dersimizde de değişiklikler meydana gelmiştir. Güncellenen öğretim programına göre 5. ve 6. sınıflarda 2 şer saat dersimiz bulunmakta 1 dönemleri ise hemen hemen aynı konular işlenmektedir. 2. dönemde ise tamamen programlama işlenmesi benimsenmiştir.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün duyuruları incelendiğinde güncellenen eğitim programlarıyla ilgili bir duyuru yayınlamış bu duyuruda dersimiz ile ilgili tanıtım bilgilerine yer verilmiştir. Bu bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Bu kapsamda sitemizde yeni müfredata göre çalışmalar başlamıştır. Güncellenen Öğretim programına göre sitede bulunan içerikler güncellenmekte ve yeni içerikler eklenmektedir. Bu çalışmalar kapsamında görüş ve önerileriniz beni mutlu edecektir.

 

3 Comments

  1. Özgür Hocam sitenizi şimdi Google aracılığıyla keşfettim. Tüm bilgiler ve kaynaklar için teşekkürler. Emeğinize sağlık. Yeni müfredatı incelediğimde yapılan değişikliklerin dersimizi daha önemli bir konuma getirdiğini düşünüyorum. Tabii ki okullarda fiziki yetersizlikler, lab eksiklikleri gibi sorunlar var ama yeni müfredat dersimize olan bakış açısını değiştirecek gibi görünüyor.

    • Yeni müfredat bizim için bir fırsat özellikle kodlama alanında bir şeyler yapmamız lazım. Somut projeler ortaya çıkarabilirsek dersimize verilen değer artacaktır. Bunun için katkı sağlayabiliyorsam ne mutlu bana. En kısa zamanda yeni kaynaklar eklenecektir. Faydalı olması dileğiyle…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*