Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kavram Haritaları

Merhaba Arkadaşlar;

Anlattığımız derslerin akılda kalması için kullanılabilecek tüm materyalleri hazırlamaya çalışıyorum. Amaç sizlere daha iyi eğitim verebilmek ve daha iyi öğrenme sağlayabilmek. Bu amaçla hafta hafta işlediğimiz konuların konu başlıklarının ve o konu ile ilgili önemli bilgilerin bulunduğu haritalar hazırlamaya başladım. Fırsat buldukça bu haritaları paylaşmaya çalışacağım. Ekleyecek çok şey var aslında ama bilgi kirliliği olmasın diye özenerek hazırlayıp sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Buda ister istemez biraz zaman alıyor. Sabrınız için teşekkürler.

1.1 BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi Kavram Haritası

Bu hafta dersimizde işlediğimiz Bilgi, İletişim, Teknoloji, Bilgi ve İletişim Teknolojileri kavramları, BİT Araçları ve BİT’in kullanım alanlarının bulunduğu bilgileri derleyip düzenli bir şekilde tek sayfa halinde hazırlamaya çalıştım. Umarım faydalı olur.


1.2 Bilgisayar Sistemleri Kavram haritası

Bu hafta dersimizde işlediğimiz Donanım, Harici Donanım Birimleri, Dahili Donanım Birimleri, Yazılım, Sistem Yazılımları ve Uygulama Yazılımları vb başlıkları derleyip düzenli bir şekilde tek sayfa halinde hazırlamaya çalıştım. Umarım faydalı olur.


1.3 Dosya Yönetimi kavram haritası

blank

Bu hafta dersimizde işlediğimiz Dosya, Klasör, Sürücü kavramları, Popüler dosya uzantıları ve Dosya ve klasör isimlerinde kullanılmayacak karakterlerin bulunduğu bilgileri derleyip düzenli bir şekilde tek sayfa halinde hazırlamaya çalıştım. Umarım faydalı olur.


2.1 Etik Değerler kavram haritası

blank

Bu hafta dersimizde işlediğimiz Etik, İnternet Etiği, Telif Hakları ve Bilişim Suçu kavramlarını ayrıca İnternet etiği ile ilgili örnek davranışların bulunduğu bilgileri derleyip düzenli bir şekilde tek sayfa halinde hazırlamaya çalıştım. Umarım faydalı olur.


Devamı gelecek Faydalı olması dileğiyle…

9 Comments

  1. teşekkürler hocam emeğinize sağlık . ders anlatırken bana çok yardımcı oluyor içeriğiniz. 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*