Bilişim Garajı ve Sanat Garajı Eğitimleri

Bilişim Garajı ve Sanat Garajı Eğitimleri ücretsiz erişime açıldı. Öğrencilerin bilişim ve sanat alanlarında, öğretmenlerin ise kişisel gelişim alanlarında merak etmeyi ve öğrenmeyi kesintisiz sürdürebilmeleri için binlerce sayfalık online eğitim içeriği “vazgecme.org” adresinde ücretsiz erişime açıldı.

Benim bildiğim kadarıyla Online eğitim platformlarından Bilişim Garajı ve Sanat Garajının çalışmaları https://vazgecme.org/ sitesi üzerinden ücretsiz olarak öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Sanat Garajını bilmiyorum ama Bilişim Garajını biz özellikle takip edip çalışmalarından haberdardık. Bu zor günlerimizde böyle bir çalışma ortaya koymaları mutluluk verici oldu.

Dilerseniz kısaca bir tanıtım yapalım ve içeriklere nasıl ulaşabileceğinizi daha sonra belirtelim. Hemen aşağıya eklediğim 30 saniyelik kısa tanıtım videosunu izleyelim.

Vazgeçme Org Tanıtım Videosu

Video youtube üzerinden bağlantı ile eklenmiştir. İzleme sorunları olursa yorum bırakabilirsiniz.

Videoyu izledik, peki içerisinde neler var diye merak ediyorsanız hemen aşağıya site içerisinde bulunan eğitimlerden bahsedelim.

Bilişim Garajı ve Sanat Garajı Eğitimleri Neler?

vazgecme.org içerikleri
vazgecme.org içerikleri

Bilişimcilerin dikkatini yukarıdan Scratch, Tinkercad ve Python derslerinin çekeceğini düşünüyorum. Benim onlar çekmişti 🙂

Sadece öğrenciler için değil eğer bu konularda kendilerini geliştirmek isteyen öğretmenlerimiz varsa bu zorlu süreci avantaja çevirebilirler.

Online Eğitim konusunda uzmanca hazırlanmış bu içerikleri tüm öğrenci ve öğretmenlerimize tavsiye ederim.

Bilişim Garajı ve Sanat Garajı Eğitimleri
Bilişim Garajı ve Sanat Garajı Eğitimleri

Yukarıdaki resimde benim hesabımın nasıl göründüğünü bir resim ile göstermeye çalıştım. Üye girişi yapıyorsunuz ve sonra sadece kendinizi geliştirmek istediğiniz dersi seçiyorsunuz. Yani çok kullanışlı bir sistem.

Eğer öğrenci öğretmen değilseniz yine burada bulunan kişisel gelişim için hazırlanmış derslerden faydalanabilirsiniz. Yani velilerimiz için de içerik bulunmakta.

Peki kullanmak için ne yapmanız gerekiyor?

Sisteme sadece üye olmanız gerekiyor. Bunun sebebi ise muhtemelen derslerin hepsini tek seferde alamayacağınız düşünülmüş ve sisteme tekrar girdiğinizde kaldığınız yerlerden devam etmesi amaçlanmıştır.

Bu kadar açıklama yeterli hiç zaman kaybetmeden sıkıntılı dönemde kaliteli vakit geçirmek için https://vazgecme.org/ sayfasını ziyaret edelim.

Ben bir bilgisayar öğretmeni olduğumdan kendi sayfam üzerinden bolca kodlama bilişim üzerine etkinlikler paylaşacağım. Evde yapabileceğiniz diğer etkinlikler için websitemiz ozgurseremet.com sürekli ziyaret ederek yeni çalışmaları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

4 Comments

    • Sıkıntı değil ama güncellemeler var seneye bilişimle üretim kapsamında yeni içerikler üretiliyor. Muhtemelen alt yapı çalışmaları başlamıştır. Ara ara tekrar deneyebilirsiniz.

  1. Hocam süpersiniz. Her sene hızır gibi yetişiyorsunuz sene başına. Ayrıca verdiğinz Ekstra siteler çok işime yarıyor. Her sene öğrenci ve velilerime gözüm kapalı öneriyorum sitenizi. Saçma sapan sitelerde saçma sapan reklamlarla uğraştırmıyorsunuz bizleri. Sağ olun var olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*