Beyninizin hangi bölümünü kullanıyorsunuz?

Merhaba Arkadaşlar,

İnsan beyni sağ ve sol olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Bu iki kısımın çalışma prensipleri farklıdır. Beynin sağ kısmı gelişmiş kişiler ile sol kısmı gelişmiş kişiler arasında temel farklar bulunmaktadır. Bu farklar sebebiyle hangi alanlara daha yatkın hangi alanlara ise daha uzak olduğunuzu kestirebilirsiniz.

İki dakikanızı ayırarak testimizi çözdüğünüzde beyninizin hangi bölümünün daha gelişmiş olduğunu öğrenebilir, bu sayede hangi alanlara yatkın olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Sorulara içtenlikle cevap veriniz. Soruların doğru veya yanlış cevabı bulunmamaktadır. Size uygun hangisi ise o seçeneği seçiniz.

Sonuçları yorum olarak bırakabilirsiniz. Umarım kendinizi keşfetmenizde faydası olur.

BEYNİNİZİN HANGİ BÖLÜMÜNÜ KULLANIYORSUNUZ TESTİ

Test zamanla resimlerle güncellerek daha güzel hale getirilecektir.

38 Comments

 1. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 2. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 3. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler

 4. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.
  bu çıktı

 5. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 6. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 7. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 8. Hocam bende beynimin sol kısmını daha çok kullanıyormuşum . Çok mutlu oldum , sonucu çok güzel.

 9. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 10. Sınav sonucuna göre Beyninizin SAĞ BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SAĞ BEYİN ÖZELLİKLERİ Üretkenlik vardır. Müzikten dinlemekten hoşlanırlar Koku alma özellikleri gelişmiştir. Renk ve görme özellikleri gelişmiştir. Nesneleri bir bütün olarak algılarlar. Artistik faaliyetlerde bulunmayı çok severler. Zor kontrol edilebilme özelliklerine sahiptirler. Hayal güçleri fazla gelişmiştir. Hissi hareket eder, olayları teferruatlı düşünmezler. İnsanlarla sosyal ilişkileri iyi değildir.

 11. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler. dedi hocam elinize sağlık

 12. Sınav sonucuna göre Beyninizin SAĞ BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SAĞ BEYİN ÖZELLİKLERİ Üretkenlik vardır. Müzikten dinlemekten hoşlanırlar Koku alma özellikleri gelişmiştir. Renk ve görme özellikleri gelişmiştir. Nesneleri bir bütün olarak algılarlar. Artistik faaliyetlerde bulunmayı çok severler. Zor kontrol edilebilme özelliklerine sahiptirler. Hayal güçleri fazla gelişmiştir. Hissi hareket eder, olayları teferruatlı düşünmezler. İnsanlarla sosyal ilişkileri iyi değildir.

 13. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 14. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler. Belli zaten matematiğe bayilirim. Yabanci dile de merakliyim. Elinize sağlik hocam :-D<3<3

 15. Hocam ilk denediğimde bana beyninizin sol bölumümü kullanıyorsunuz dedı ve ben ısaretlerımıntam tersını ısaretledım ve yıne beynınızın osl bolumunu kullanıyorsunuz dedi

 16. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.
  Öğretmenim bence bu analiz doğru değil çünkü herkese aynı şey çıkmış. Beyninizin sol bölümü çalışıyor.
  🙂 🙂 🙂

 17. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler.

 18. hocsm bn hem solağım hemde beynimin sol tarafını kullanıyorum 😀 😀 😀 😀

 19. Sınav sonucuna göre Beyninizin SOL BÖLÜMÜNÜ daha fazla kullanıyorsunuz. SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ Mantıklı hareket ederler Problem çözme teknikleri gelişmiştir. Şuurlu hareket ederler. Nesnelerin detaylarını görürler. Analiz etme özellikleri vardır. Akademik faaliyet içerisinde bulunurlar. Matematik işlemler öncelik sırayı alır. Yabancı dil öğrenmeye daha yatkındırlar. Kolay yönetilebilen insan tipidirler. : Benim Sonucum 😀 İyimi Özgür Hocam?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*