İletişim Araçları Ev Ödevi

forum-etkinligi

Yukarıda popüler forum siteleri verilmiştir. Bu forum sitelerinden bir tanesini seçip siteye giriniz. Forum sitesinde sizinde işinize yaracak bir konu bulunuz. Bulduğunuz konunun linkini paylaşarak konu hakkında bilgi veriniz. Eğer mümkünse bu sitelerden birine üye olup ilgilendiğiniz konularda yorum yazıp yazdığınız yorum sayfasının linkini paylaşınız.

Donanım Haber Forum sitesine ulaşmak için tıklayınız.
Shift Delete Forum sitesine ulaşmak için tıklayınız.
Forumtr Forum sitesine ulaşmak için tıklayınız.
Chip Online Forum sitesine ulaşmak için tıklayınız.
PCNet Online Forum sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Not: Yukarıda verilen siteler dışında kendi bulduğunuz veya kullandığınız forum sitelerinide yazabilirsiniz. Üye olup forumlarda tartışmalara katılan arkadaşlara ekstradan not verilecektir. Forum tartışmalarında öğrendiğimiz kuralları ihmal etmeyiniz.

Örnek yorum formatı 1:

http://www.chip.com.tr/forum/windows-10-getirdigi-yenilikler-nelerdir_t298484.html

Yukarıdaki bağlantıyı okuyarak Windows 10 sisteminin getireceği yenilikler hakkında fikir sahibi oldum. Windows 10 sürümünün çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Örnek yorum formatı 2:

Chip Online Forum sitesine üye oldum.

http://www.chip.com.tr/forum/windows-10-getirdigi-yenilikler-nelerdir_t298484.html

Yukarıdaki bağlantıyı okuyarak Windows 10 sisteminin getireceği yenilikler hakkında fikir sahibi oldum. Ayrıca konuya başka bir yerde okuduğum yeni özelliklerden birkaçını ekledim.

Bu çalışma Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan  5. Sınıf – Hafta 11 – İletişim Teknolojileri ve İşbirliği ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

34 Comments

  1. http://www.guvenlicocuk.org.tr

    Bu sitede oyun, kitap, haber,sosyal ağlar ve internet ile bunların tehlikeleri çocukları bilgilendirme, sohbet, paylaşım gibi pek çok konu hakkında yararlanabileceğimiz bir çocuk sitesidir. Ben üye olduğumdan beri çok memnunum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*