Dosya Yönetimi Konusu Testi – Online

Merhaba Arkadaşlar;

Dosya Yönetimi konumuzu işledik.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Bilgisayar Sistemleri başlığı altında yer alan Donanım ve Yazılım konusundan sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Testimizde 15 adet 4 seçenekli soru bulunmaktadır.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


ONLİNE SINAV

1.3 Dosya Yönetimi Konusu Testi

BAŞLA butonuna basarak teste başlayabilirsiniz. Soruların cevaplarına tıklayıp alt taraftaki sağ ok butonunu kullanarak diğer sorulara geçiniz. Sınavı bitirmeden önce sol oku kullanarak eski soruları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sorular bittiğinde SONUÇLARI AL butonuna tıklayarak sonuçlarınızı görünüz. Başarılar Dilerim.
Başla
Tebrikler - 1.3 Dosya Yönetimi Konusu Testi adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Doğru Cevap Sayınız:  %%SCORE%%. Bu sınavda şimdiye kadar verilen en yüksek doğru cevap sayısı: %%TOTAL%%'. Bence %%RATING%% Sorularda hata bulursanız lütfen yorum bölümüne belirtiniz.
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

 


YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Yaprak testlerin ön izlemesi Google Docs üzerinden yapılmaktaydı MEB hattında engelleme olabileceğini düşünerek resimleri paylaşılmak zorunda kalınmıştır. Önizlemenin görüntülenmemesi halinde bu durumda sayfayı yenileyiniz.

Yaprak testin ön izlemesi aşağıdaki gibidir.

Yaprak Test -6 Ön izlemesi

 


ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU

Ünite-1 Bilişim Teknolojileri içerisinde yer alan tüm konularımızı bitirdik. Derste online testlerimizi çözdük fakat sizlerin neyi ne kadar öğrendiğinizi tam olarak kestirememiş olabiliriz.

Aşağıda sizler için hazırlanan Öz Değerlendirme Formunu doldurup gönderirseniz eksik öğrenmeleri bir an önce tamamlama imkanı bulmuş oluruz.

Bu formun amacı sizlere not vermek değildir. Bu yüzden doğru cevap verirseniz öğrenemediğiniz ya da yeterince kavrayamadığınız konuların sizlere tekrar anlatılma fırsatını yakalamış olursunuz.

Öz Değerlendirme Formu MEB hattında görüntülenmeyebilir.

Aşağıdaki tüm soruları doldurduktan sonra gönder butonuna basmanız yeterlidir.

Faydalı olması dileğiyle…

NOT: TÜM BİLGİLERİ BÜYÜK HARF KULLANARAK YAZINIZ VE SADECE 1 KEZ GÖNDER BUTONUNA BASINIZ AKSİ HALLE MÜKERRER KAYIT OLUŞMAKTADIR.

 

CEVAP ANAHTARI

Testin cevap anahtarını ezberleyerek çözüm olmasın diye paylaşmıyorum. Fakat çıktı alıp çözen arkadaşlar için cevap anahtarına sayfanın en üstünde bulunan online testi çözüp bitirdiklerinde ulaşabilirler. Fakat soruların ve şıkların yerleri değişik olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle…

27 yorum

 1. meraba özgür hocam seni çok seviyorum ben adananın çukurova ilçesinde yaşıyorum okulumun adı ŞEHİT MUHAMMET ALİ DEMİR ORTAOKULU 6-K sınıfındayım bu arada okulumuzda siber zorbalık ile bir rap şarkı yarışması var ona katıldık çok güzel sorular sormuşsunuz 3,5 yanlış oluyor ama yinede idare eder size vereceğim puan 100/100 (yüz üzerinden yüz) size 😀 ve 🙂 diyorum görüşmek üzereeeee!!!!!!

 2. Öğretmenim, ben 5D sınıfından Beyza Aydın.Beş yanlışım çıktı. 3,4,5,8 ve 9. soruları yanlış yapmışım. Yanlış yaptığım sorulara baktım ve yanlışlarımı tespit ettim, doğrularını öğrendim. Bir dahakine daha çok çalışacağım,bana güvenebilirsiniz.

 3. Hocam benimde 1 yanlışım var oda 6. soru yani
  aşağıda verilen dosya adları ve uzantılarından hangisi doğru yazılmıştır?
  A)Hürri-yet.doc
  B)şarkı/m.mp3
  C)gez::inti.avi
  D)Şifre??m.txt

  Hocam ben “D” şıkkını işaretledim de normal de cevap “A” olmalıymış.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.