Bilişim Teknolojileri ve Yazılım – Online Sınav – 1

Merhaba Arkadaşlar,

Bu testimiz 5. Sınıf ve 6. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

Bu testin 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olması Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1. Dönem 2. Yazılılarda çıkmayacağı anlamına gelmez. Dolayısıyla 2. yazılılar içinde testimizden faydalanabilirsiniz.

Müfredatımız yeni değiştiğinden 1. dönem konularında baya bir sıkışma söz konusudur. Normalde dönem boyunca işlediğimiz konuları 1. yazılıya kadar işlemek zorunda kaldık. Bu sebeple bazı konular yüzeysel geçildi.

Yüzeysel geçilmesi sebebiyle test içerisinde bulunan bazı konuları hiç görmemiş olabilirsiniz. En kısa sürede bu sorun giderilecektir.

Bu soruları bir araya getirilerek Bilişim Teknolojileri Soru Havuzu oluşturmak, Bilişim Teknolojileri Soru Bankası oluşturmak, Testleri yaprak testlere çevirerek daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak gibi çalışmalar müfredat değişikliği sebebiyle geç kalmış ama devam etmektedir.

Öğrencilerimizde kaynak kitap olmaması sebebiyle Bilişim Testi Çözmek isteyen, yazılardan yüksek not almak isteyen tüm öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…

Testimiz

 • BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi
 • Bilgisayar Sistemleri
 • Dosya Yönetimi
 • Etik Değerler
 • Dijital Vatandaşlık
 • Gizlilik ve Güvenlik
 • Bilgisayar Ağları
 • Araştırma
 • İletişim Teknolojileri ve İşbirliği

Konularından sorularla hazırlanmıştır. Yani ilk üç üniteden sorular bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Testimizde 50 adet 4 seçenekli soru bulunmaktadır.

Aşağıda bulunan başla butonuna basarak teste başlayabilirsiniz.

Test başladıktan sonra soruları okuyup doğru bulduğunuz cevabı işaretleyiniz ve sorunun altında bulunan oklar yardımı ile diğer sorulara geçiş yapınız.

Tüm sorulara cevap verdiğinizde sonuçları listele butonuna basarak kaç doğru kaç yanlış cevap verdiğinizi öğrenebilirsiniz.

Ayrınca sınav sonunda liste butonuna basarak doğru cevaplarınızın yeşil yanlış cevaplarınızın kırmızı ile gösterildiğini görebilirsiniz.

Özellikle yanlış cevap verdiğiniz soruların üzerinde durmanız gerekmektedir.


 

BTY 1. Dönem 1. ve 2. Yazılı Çalışma Soruları-1

BAŞLA butonuna basarak teste başlayabilirsiniz. Soruların cevaplarına tıklayıp alt taraftaki sağ ok butonunu kullanarak diğer sorulara geçiniz. Sınavı bitirmeden önce sol oku kullanarak eski soruları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sorular bittiğinde SONUÇLARI AL butonuna tıklayarak sonuçlarınızı görünüz. Başarılar Dilerim.
Başla
Tebrikler - BTY 1. Dönem 1. ve 2. Yazılı Çalışma Soruları-1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Doğru Cevap Sayınız:  %%SCORE%%. Bu sınavda şimdiye kadar verilen en yüksek doğru cevap sayısı: %%TOTAL%%'. Bence %%RATING%% Sorularda hata bulursanız lütfen yorum bölümüne belirtiniz.
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
2122232425
2627282930
3132333435
3637383940
4142434445
4647484950
Son
Geri dön

 


Testimizde sınav soruları ve cevapları karışık olarak gelmektedir. Sorular zamanla güncellenmektedir.

Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dilerim. Faydalı olması dileğiyle…

32 yorum

  • Eylül çok teşekkürler benimde aklımda bu senenin şartlarına uygun olarak soru sayıları daha az olan yeni testeler hazırlayacağım. Tübitak yüzünden henüz ilgilenecek vakit bulamadım. 2. sınavlarımıza yetişir ama bu seferlik idare et artık. Zaten 100 alırsın sen 😉

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.