6. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Örneği-2

Merhaba Arkadaşlar,

Bu testimiz 6. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1. Dönem 2. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

Müfredatımız yeni değiştiğinden 1. dönem konularında baya bir sıkışma söz konusudur. Normalde sene boyunca işlediğimiz konuları 1. dönemde işlemek zorunda kaldık. Bu sebeple bazı konular yüzeysel geçildi.

Bu soruları bir araya getirilerek Bilişim Teknolojileri Soru Havuzu oluşturmak, Bilişim Teknolojileri Soru Bankası oluşturmak, Testleri yaprak testlere çevirerek daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak gibi çalışmalar müfredat değişikliği sebebiyle geç kalmış ama devam etmektedir.

Öğrencilerimizde kaynak kitap olmaması sebebiyle Bilişim Testi Çözmek isteyen, yazılardan yüksek not almak isteyen tüm öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…


ONLİNE TEST


Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Bire bir müfredat uyumludur. Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

15 yorum

  1. Yeni müfredata uygun çok güzel sorular hazırlamışsınız.Sorularınızı Eba’da öğrencilerime göndereceğim yaprak testlerde kullanmak istiyorum hocam.Buna izin veriyor musunuz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.