5. Sınıf 2. Dönem 1. Yazılı Örneği-2

Merhaba Arkadaşlar,

Bu testimiz 5. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

Müfredatımız yeni değiştiğinden 2. dönem konularında kodlamaya ayrılmış. Bu sebeple farklı araçlar kullanarak bu dönemi geçirebiliyoruz. Bende tüm kaynaklardan faydalanmaya çalışıyorum. Bunları yaparken Kılavuz Kitap etkinliklerini de elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Bu test içerisinde sadece Kılavuz Kitap Etkinliklerinden sorular bulunmaktadır.

Bu soruları bir araya getirilerek Bilişim Teknolojileri Soru Havuzu oluşturmak, Bilişim Teknolojileri Soru Bankası oluşturmak, Testleri yaprak testlere çevirerek daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak gibi çalışmalar müfredat değişikliği sebebiyle geç kalmış ama devam etmektedir.

Öğrencilerimizde kaynak kitap olmaması sebebiyle Bilişim Testi Çözmek isteyen, yazılardan yüksek not almak isteyen tüm öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…


ONLİNE TEST


Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Bire bir müfredat uyumludur. Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

6 yorum

  1. hocam merhaba köy yerinde internet problemimiz var daha önce içeriklerinizi severek kullanıyordum indirip sınıfımızda kullanıyorduk sadece online olunca sınıfımızda internet olmadığı için kullanamıyoruz. Eskisi gibi hem online hem offline olacak şekilde paylaşır mısınız.

    • Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Bu etkinlikleri yeni müfredata göre kazanımlara uygun olarak bu sene hazırladım. Öncelikle bu sene bu şekilde yayınlıyorum ki varsa hataları tespit edeyim onları düzelteyim ekleme çıkarma yapacaksam onları yapayım diye. Hatasız ve düzgün olduklarına kanaat getirdikten sonra offline hallerini yaprak test olarak hazırlayıp paylaşıyorum. Aksi halde 1 soruda geçen 1 hatayı birçok yerden düzeltmem gerekiyor bu durumda benim kısıtlı zamanımı verimsiz kullanmama sebep oluyor. Bu senelik idare edin hocam seneye tüm evrakların offline hallerinide altlarına ekleyeceğim. Daha doğrusu tüm etkinlikleri ikiye bölüp bilgisayarlı ve bilgisayarsız uygulanma şekillerini yazacağım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. İyi çalışmalar dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.