Merhaba Arkadaşlar

Ders boyunca öğretmeninizden EBA hakkında birçok bilgi aldınız. Şimdi EBA‛yı kendiniz keşfetmeye hazır mısınız?

Aşağıdaki tabloda 7 ana konu başlığı görüyorsunuz. Göreviniz bu başlıklar altında bulunan video, resim vb. alt başlıkları EBA içerisinde bulmak. Mesela “Teknoloji Kullanımının Zararları” ile ilgili “Sunu” bulmak gibi.

Küçük bir ipucu => EBA‛daki arama butonu 😉

EBA’YI KEŞFEDİYORUM GÖREVLERİ

1- Teknoloji Kullanımının Zararları hakkında – Video – Resim / Afiş – Ses- Sunu bulabilir misin?

2- Sivas hakkında – Video – Fotoğraf – Haber bulabilir misin?

3- EBA içerisinden eğitsel bir oyun bulup oynayabilir misin?

4- EBA içerisinden – TRT Çocuk – Bilim Çocuk – Okul Dergisi gibi dergilerden birini bulup indirebilir misin?

5- Fen Bilimleri ders kitabınızı dijital ortamda bulup indirebilir misin?

6- Türkçe Dersinde işlemiş olduğunuz bir konunun tekrarını yapabilmek için kullanabileceğiniz bir ders anlatımı bulup izleyebilir misin?

7- Matematik Dersinde işlemiş olduğunuz bir konunun pekiştirmesini yapabilmek için kullanabileceğiniz bir tarama testi bulup çözebilir misin?

Yukarıda belirtilen görevlerin hepsini yerine getirmeye çalışınız. 

Bu etkinliği form olarak indirerek uygulayabilirsiniz. Gerekli formu aşağıya ekliyorum.

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/11/eba.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/11/eba-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET3.2 Araştırma Materyalleri5. Sınıf – Hafta 10 – Araştırma Kaynak Doğrulama5. Sınıf Bilişim Ev ÖdevleriEba kullanmayı öğrenelim,EBA'yı Keşfediyorum Çalışma Kağıdı,EBA'yı Keşfet,Ebayı keşfediyorum görevleri,ebayı kullanarak neler yapabilirsinMerhaba Arkadaşlar Ders boyunca öğretmeninizden EBA hakkında birçok bilgi aldınız. Şimdi EBA‛yı kendiniz keşfetmeye hazır mısınız? Aşağıdaki tabloda 7 ana konu başlığı görüyorsunuz. Göreviniz bu başlıklar altında bulunan video, resim vb. alt başlıkları EBA içerisinde bulmak. Mesela “Teknoloji Kullanımının Zararları” ile ilgili “Sunu” bulmak gibi. Küçük bir ipucu => EBA‛daki arama butonu...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi