BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi Etkinliği

1-11-2-3-BİTin-Günlük-Yaşamdaki-ÖnemiYukarıda Bilişim Teknolojilerinin Günlük Yaşamdaki kullanıldığı alanlar verilmiştir. Bu alanlardan bir tanesini seçiniz ve siz bu alanda bu teknolojilerden nasıl yararlanıyorsunuz ayrıntılı bir şekilde açıklayınız.

Not Yorumlarda isim soy isim olması gerekmektedir.

222 thoughts on “BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi Etkinliği

  İkranur BENİCE 5/D

  (7 Ocak 2017 - 13:06)

  Ben sağlığı seçiyorum çünkü;insan sağlığı her şeyden daha önemli bu konuda ablamı örnek alıyorum. Ablam stajyer hemşire ve her akşam stajdan geldiğinde hastanede yaptıklarını anlatıyor hastaların hayır duasını almak çok güzel bir şey ve çok kutsal bir meslek.BİT sayesinde hastaların hastaneye giriş yaptırıp yaptırmadıklarını rahatça görebiliyor,hangi hastanın hangi doktor için randevu aldığını ve doktorların yatan hastaları için yazdığı ilaçları ve tedavilerini görebiliyor ve ilaçlarını hastane eczanelerinden kolayca alabiliyorlar.Böylece hastaların tedavileri yarım kalmıyor kolayca tamamlanıyor ve sağlıklarını yerine getirebiliyorlar.Sağlık ve teknolojinin bir arada yürütülmesi insanların işlerini daha da kolaylaştırıyor ve böylece zaman kaybı olmuyor.

  Eylül Aylin ABAKAY

  (5 Ocak 2017 - 00:25)

  Ben eğitimi seçtim;

  Teknoloji çok ilerlediği için artık eğitim daha iyi veriliyor ve daha kolay.

  Örneğin:sizi derste akıllı tahtayı kullanmanız gibi
  veya bilgisayar odasında bilgisayarları kullanmamız ve şimdi bu ödevi yapmamız gibi📚💻✏📝

  Bilgesu karatepe

  (29 Kasım 2016 - 21:27)

  Ben eğitimi seçtim : Okul hayatın da teknoloji de önemlidir ödev vb.gibi. Şeylei internetle yaparız📲📱🖥⌨💻🖨

  Asuman Sude ERMURAT 5 / E

  (17 Kasım 2016 - 21:35)

  Ben GÜVENLİĞİ seçtim çünkü :

  Günümüze kadar ilerleyen teknoloji

  sayesinde evlerimiz,dükkanlarımız

  alarm ve mobeselerle korunur

  yusuforgan

  (16 Kasım 2016 - 18:38)

  ben eğitimi seçtim çünkü ödevlerimızi yapmamıza yarıyor okulda dınledıgımız konuları evde ınternet sayesınde tekrar edebılıyoruz.

  Buğra İlbaşı 5/E

  (16 Kasım 2016 - 18:28)

  BEN BANKACILIK VE ALIŞVERİŞİ SEÇTİM ÇÜNKÜ. ESKİDEN ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN ÇARŞIYA GİDERDİK ŞİMDİ TELEFON İLE NUMARASINI ALIP ARAYINCA SERVİS İLE GELİR.

  bilgesu karatepe

  (1 Kasım 2016 - 21:00)

  Ben eğitim i seçtim çünkü;eğitim teknoloji tarafından da sağlanır derslerimiz vb. gibi şeyleri internet aracılığıyla yaparız.

  MELEK ÇATALTEPE

  (28 Ekim 2016 - 16:39)

  Ben mimarlık ve mühendisliği seçtim. Çünkü teknoloji alanında en çok gelişim göstermiş daldır. Eskiden insanlar yapıları resim yeteneklerini kullanarak çizerlermiş, yani bir insanın mimar yada mühendis olabilmesi için resim yeteneğinin olması ve matematik konusunda iyi olması gerekliymiş. Ama şimdi teknoloji sayesinde çizimleri daha kolay yapıyorlar. Günümüzde matematiği iyi olanlar, çok rahat bir şekilde mühendis yada mimar olabiliyorlar.

  Aylin Ecem ALİM

  (16 Ekim 2016 - 10:35)

  Ben mimarlık ve mühendisliği seçtim. Çünkü teknoloji alanında en çok gelişim göstermiş daldır. Eskiden insanlar yapıları resim yeteneklerini kullanarak çizerlermiş, yani bir insanın mimar yada mühendis olabilmesi için resim yeteneğinin olması ve matematik konusunda iyi olması gerekliymiş. Ama şimdi teknoloji sayesinde çizimleri daha kolay yapıyorlar. Günümüzde matematiği iyi olanlar, çok rahat bir şekilde mühendis yada mimar olabiliyorlar.

  Nida Çelimli

  (10 Ekim 2016 - 20:39)

  Ben güvenliği seçtim çünkü;güvenliğin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Örneğin; apartman girişlerinde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, camilerde her zaman her yerden kontrolü sağlayabiliriz.

  Mustafa Kıy

  (6 Ekim 2016 - 21:16)

  Hocam ben 5 E dek Mustafa kiy hocam ben ulaşimi seçiyorum ulaşim olmadigi zaman insanlar oradan oraya hayvan la gidilirdi bazi insanlar yürüyerek giderdi simdi otomobil yada toplu taşıma araciyla yolculuk yapılır

  Elif Betül Sönmez

  (5 Ekim 2016 - 23:21)

  BEN ULAŞIMI SEÇTİM
  ÇÜNKÜ : Ulaşım sayesinde insanlar birbirlerine kavuşurlar. Örnek olarak ulaşım olmazsa insanlar okula,işe vb.yerlere geç kalırlar.

  Kerimcan aytak

  (5 Ekim 2016 - 21:54)

  Ben ulaşımı seçtim. Eskiden insanlar bir yerden bir yere giderken yaya yada binek hayvan kullanarak ulasim saglamaktadirlar.Bu hem yorucu hemde zaman alan sıkıntılı bir ulaşım yoludur.Gunumuzde teknoloji ilerledikçe artık bir çok ulaşım yolu insanlara hizmet vermektedir.Insanlar hava,kara,deniz ve demiryolu gibi imkanlardan rahatça faydalanabilmektedir.

  Muhammed Enes Yaşar

  (5 Ekim 2016 - 21:47)

  Ben sağlığı seçtim.

  Sağlık insanlar için çok önemlidir. Hastalandığımız zaman doktora gidiyoruz. Ve birisi trafik kazası geçirince ilk yardımı yanındakiler yapar. Sağlığımızın en önemli yeri diş sağlığıdır. Vahşi hayvanlar dişlerini fırçalayamadığı için dişleri sökülür ve yemek yiyemez ve ölürler. yani sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

  Mehmet Tuna Metiner

  (5 Ekim 2016 - 21:32)

  Özgür hocam ben Mehmet Tuna Metiner ben yorumumu gönderiyorum ama göremiyorum. Bu benim nerdeyse 5. yazışım bu gün derste yine baktık ama görünmedi.2. sefer gönderdiğim zaman ise hata verip bu öğe bulundu zaten yazmışsınız diyor.Buna nasıl bir çözüm bula biliriz.

  Mehmet Tuna Metiner

  (5 Ekim 2016 - 21:20)

  Ben günlük yaşamı seçtim.
  Nedenmi günlük yaşam içerisinde her türlü teknolojiyi kullanıyoruz.Çalar saat ile uyanıp,ketılda çay,cep telefonu,servisle okula yolculuk vb.gibi bir çok şey.Bir tanesini hayatımızdan çıkardığımız an sadece kendimizin değil bütün ailenin düzeni bozulur.Teknoloji günlük yaşamımızı daha kaliteli kılar.YAŞASIN TEKNOLOJİ!!

  Kerimcan AYTAK

  (5 Ekim 2016 - 11:51)

  Ben ulaşımı sectım. Eskıden ınsanlar bır yerden bır yere gıtmek ıcın yaya yada bınek hayvan kullanarak ulaşım yaparlarmış.Bu cok yorucu ve zaman alan bır ulaşım yolu olduğu ıcın ınsanlar ulaşımda sıkıntı yasarlarmıs.Gunumuzde ıse teknolojının gelısımı ıle bırlıkte ulaşım artık kara,hava,denız yolu ve demıryolu olmak uzere bır cok seçenekle ınsanlara hızmet vermektedir.Teknolojı gelıstıkce ınsanlar ıcın hayat bazı alanlarda daha kolay hale gelecektır,

  muhammed arda yılmaz

  (4 Ekim 2016 - 23:22)

  Teknolojik aletlerin eğitime katkısı yadsınamaz. Günümüzde her geçen gün gelişmeye devam eden ve hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştıran teknolojik aletlerin şu ana kadar hep eğitimi olumsuz etkilediği söylendi. Aslında teknolojik aletler doğru kullanıldığı takdirde eğitime olan katkısı çok büyüktür. Bunun farkına varan onlarca ülke eğitimi teknolojik aletler ile birleştirmiş ve teknolojinin sağladığı pratikliği eğitim dünyasına kazandırmıştır. Teknolojik araç ve gereçlerin, teknolojinin eğitime katkıları oldukça fazladır.
  Ülkemizde birçok okulda bulunan projektör, akıllı tahta, dokunmatik plazma bilgisayarlar ve eğitim tabletleri de bunlara örnektir. Bu tür araçlar öğrencilerin konuları daha iyi anlamasına ve örnekler ile konuları daha iyi pekiştirmelerine katkıda bulunmaktadır. Öğrencinin eğitimini kolaylaştırarak öğretmenin tam olarak öğrencilere konu anlatmasına olanak sağlamaktadır. Teknolojik aletlerin eğitime katkıları sadece bunlarla da sınırlı değildir. Şu anda ülkemizde evinde bilgisayar ve internet bulunmayan çok az hane bulunmaktadır. İnternet dünyası birçok olumsuz içeriği bulundurduğu gibi eğitime katkısı olan içerikleri de içerisinde bulundurmaktadır. Öğrenciler internet üzerinden konu anlatımları, testler, sınav soruları, eğitim videoları, eğitim haberleri gibi birçok alandan içerik bulabilmektedir. Bunları kullanarak kendisini geliştirme imkanına sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra televizyonda bulunan birçok eğitim programları, belgeseller, genel kültür sağlayan yarışmalar, programlar gibi yararlı içerikleriyle de eğitime katkı sağlamaktadır. Yani teknolojik aletlerin neredeyse hepsi eğitime katkıda bulunup, öğrencilerin bilgiler edinebileceği kaynaklardır. Tek sorun nasıl kullanılacağını bilip, bilinçli bir şekilde bu aletleri kullanmaya çalışmaktır. Kişi bu aletleri nasıl kullanırsa o şekilde etkilenecektir.

   Özgür ŞEREMET

   (4 Ekim 2016 - 23:29)

   Ardacım internetten bulduğun bilgiyi kopyalayıp yapıştırarak bilgi üretmiş olmuyorsun. Doğru yada yanlış senin fikirlerine ihtiyacım olduğunu söylemiştim. Biz burada bilinen şeyleri paylaşmak değil fikir üretmeye çalışıyoruz. Başkalarının fikirlerini biz almayacağız başkaları bizim fikirlerimizi alacak. Bundan sonraki etkinliklerde bu hususa dikkat edersen sevinirim.

   Kaynak http://www.eokul-meb.com/teknoloji-kullaniminin-egitime-faydalari-36299/

  Mustafa said dalgalı

  (4 Ekim 2016 - 23:03)

  Ben alışverişi sectim. Eskiden istediğimiz bir ürünü almak için çarşı çarşı gezerken şimdi BİT sayesinde istediğimiz ürünü hem daha fazla çeşitine bakabiliyor hemde daha ucuza alabiliyorum.

  yasin kaşikci

  (4 Ekim 2016 - 22:31)

  Ben bankacılık ve alışverişi seçtim çünkü:Dünyanın neresinde olursan ol her şeyi alabilirsin Ben burada direksiyon setini aradım ama çok pahalı internete baktım daha ucuz du ve internete aldim

  Zeynep DEMİR

  (4 Ekim 2016 - 21:05)

  Ben sağlığı seçtim. Çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir.Eskiden röntgen, tomografi, MR, ultrason gibi, laboratuvar cihazları gibi gelişmiş cihazlar yoktu. Şimdi ise gelişen teknoloji ile sağlık alanında birçok cihaz kullanılmaktadır. Teşhis ve tedavi kolaylaşmıştır. Hatta robot teknolojisi ile ameliyatlar bile yapılmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse insan için en önce sağlık gelir ve sağlıkta bilişim teknolojileri ile her geçen gün teşhis koyma ve tedavi uygulamaları daha güvenilir ve daha hızlı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir