Merhaba Arkadaşlar;

Güncellenen Öğretim programına göre sitede bulunan içerikler güncellenmekte ve yeni içerikler eklenmektedir. Bu çalışmalar kapsamında görüş ve önerileriniz beni mutlu edecektir.

Açıklama 

Bildiğiniz üzere 2017-2018 yılına yeni müfredat ile başlayacağız. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmenlerinin en büyük sıkıntılarından biriside kullanışlı bir müfredatın bulunmamasıydı. Tüm derslerde yenilenen müfredatlar sayesinde bizim dersimizde de değişiklikler meydana gelmiştir. Güncellenen öğretim programına göre 5. ve 6. sınıflarda 2 şer saat dersimiz bulunmakta 1 dönemleri ise hemen hemen aynı konular işlenmektedir. 2. dönemde ise tamamen programlama işlenmesi benimsenmiştir.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün duyuruları incelendiğinde güncellenen eğitim programlarıyla ilgili bir duyuru yayınlamış bu duyuruda dersimiz ile ilgili tanıtım bilgilerine yer verilmiştir. Bu bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Bu kapsamda sitemizde yeni müfredata göre çalışmalar başlamıştır. Güncellenen Öğretim programına göre sitede bulunan içerikler güncellenmekte ve yeni içerikler eklenmektedir. Bu çalışmalar kapsamında görüş ve önerileriniz beni mutlu edecektir.