Merhaba Arkadaşlar;

EBA üzerinde temel derslerin Destekleme ve Yetiştirme Kurs planları paylaşılıyor. Bizim dersin bir planı bulunmamaktadır. Bu sebeple Geçen sene kullandığım Kurs Planı üzerinde ufak değişiklikler yaparak bu senede kullanacağım. İşinize yarayabileceğini düşünerek aşağıda paylaşıyorum.

Önemli Notlar

  • Bu plan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına yönelik hazırlanmıştır.
  • Kurslar dönemlik açıldığından 1. dönem ve 2. Dönem için ayrı ayrı hazırlanmıştır.
  • Kurs saatleri haftalık 4 saat olarak planlanmıştır. 2 saat uygulayacak arkadaşların plan üzerinden saati değiştirmeleri gerekmektedir.
  • Kurs planı yeni müfredata göre hazırlanmış olup 5. sınıfların ve 6. sınıfların kılavuz kitapta verilen kazanımları dikkate alınmıştır.
  • Plan öğrencilerin yıllık planı ile uyumlu olması gerektiğinden yıllık plandaki kazanımlar eklenmiştir. Kursa başvuran öğrencilerin ilgi ve yetenekleri düşünülerek 1. dönem plan haricinde içerik olarak Kodlamaya giriş eğitimleri ağırlıklı verilecek olup 2. dönem işlenecek robotik konularına öğrenciler hazırlanacaktır.
  • Excel dosyası içerisinde 5. ve 6. sınıflar için ayrı ayrı plan hazırlanmıştır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf 1. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını indirmek için tıklayınız.


Yoğun talep üzerine,

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını zamanı geldiğinde hazırlanıp paylaşılacaktır.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ DYK PLANI ÖN İZLEMESİ

Faydalı olması dileğiyle…