Merhaba Arkadaşlar;

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında inşallah sıkıntı çıkmadan kurslarımızı açacağız. Geçen sene son dakikada kurslar iptal edildiğinden kurs açılamamıştı. Bu sene yetenekli öğrencilerimize kurs vererek onları yetenekleri çerçevesinde geliştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

EBA üzerinde temel derslerin Destekleme ve Yetiştirme Kurs planları paylaşılıyor. Bizim dersin bir planı bulunmamaktadır. Geçen senede kursların iptal edilmesi ve bu sene müfredatın yenilenmesi sebebiyle kullanılabilecek bir kurs planı olmadığı dikkatimi çekti. Bu sebeple yeni müfredata göre kurs planı hazırlamaya karar verdim. Hazırladığım kurs planını aşağıda paylaşıyorum faydalı olması dileğiyle.

Önemli Notlar

  • Bu plan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına yönelik hazırlanmıştır.
  • Kurslar dönemlik açıldığından acil olarak sadece 1. dönem ve 2. Dönem için ayrı ayrı hazırlanmıştır.
  • Kurs saatleri haftalık 4 saat olarak planlanmıştır. 2 saat uygulayacak arkadaşların plan üzerinden saati değiştirmeleri gerekmektedir.
  • Kurs planı yeni müfredata göre hazırlanmış olup 5. sınıfların kazanımları eklenmiştir. 6. sınıflara kurs verecek arkadaşlar kazanımları değiştirebilirler.
  • Plan öğrencilerin yıllık planı ile uyumlu olması gerektiğinden yıllık plandaki kazanımlar eklenmiştir. Kursa başvuran öğrencilerin ilgi ve yetenekleri düşünülerek 1. dönem plan haricinde içerik olarak Kodlamaya giriş eğitimleri ağırlıklı verilecek olup 2. dönem işlenecek robotik konularına öğrenciler hazırlanacaktır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını indirmek için tıklayınız.


Yoğun talep üzerine,

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını hazırladım. Kurs Planını indirmek için tıklayınız.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ DYK PLANI ÖN İZLEMESİ

Faydalı olması dileğiyle…