Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konusu Testi – Online

Merhaba Arkadaşlar;

BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi konumuzu işledik.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi başlığı altında yer alan Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Testimizde 15 adet 4 seçenekli soru bulunmaktadır.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


ONLİNE SINAV

1.1 Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konusu Testi

BAŞLA butonuna basarak teste başlayabilirsiniz. Soruların cevaplarına tıklayıp alt taraftaki sağ ok butonunu kullanarak diğer sorulara geçiniz. Sınavı bitirmeden önce sol oku kullanarak eski soruları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sorular bittiğinde SONUÇLARI AL butonuna tıklayarak sonuçlarınızı görünüz. Başarılar Dilerim.
Başla
Tebrikler - 1.1 Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konusu Testi adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Doğru Cevap Sayınız:  %%SCORE%%. Bu sınavda şimdiye kadar verilen en yüksek doğru cevap sayısı: %%TOTAL%%'. Bence %%RATING%% Sorularda hata bulursanız lütfen yorum bölümüne belirtiniz.
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

 


YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Yaprak testlerin ön izlemesi Google Docs üzerinden yapılmaktaydı MEB hattında engelleme olabileceğini düşünerek resimleri paylaşılmak zorunda kalınmıştır. Önizlemenin görüntülenmemesi halinde bu durumda sayfayı yenileyiniz.

Yaprak testin ön izlemesi aşağıdaki gibidir.

Yaprak Test -1 Ön izlemesi


ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU

BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi Önemi ve Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık konularını işledik. Derste online testlerimizi çözdük fakat sizlerin neyi ne kadar öğrendiğinizi tam olarak kestirememiş olabiliriz.

Aşağıda sizler için hazırlanan Öz Değerlendirme Formunu doldurup gönderirseniz eksik öğrenmeleri bir an önce tamamlama imkanı bulmuş oluruz.

Bu formun amacı sizlere not vermek değildir. Bu yüzden doğru cevap verirseniz öğrenemediğiniz ya da yeterince kavrayamadığınız konuların sizlere tekrar anlatılma fırsatını yakalamış olursunuz.

Öz Değerlendirme Formu MEB hattında görüntülenmeyebilir.

Aşağıdaki tüm soruları doldurduktan sonra gönder butonuna basmanız yeterlidir.

Faydalı olması dileğiyle…

NOT: TÜM BİLGİLERİ BÜYÜK HARF KULLANARAK YAZINIZ VE SADECE 1 KEZ GÖNDER BUTONUNA BASINIZ AKSİ HALLE MÜKERRER KAYIT OLUŞMAKTADIR.

 

 

CEVAP ANAHTARI

Testin cevap anahtarını ezberleyerek çözüm olmasın diye paylaşmıyorum. Fakat çıktı alıp çözen arkadaşlar için cevap anahtarına sayfanın en üstünde bulunan online testi çözüp bitirdiklerinde ulaşabilirler. Fakat soruların ve şıkların yerleri değişik olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle…

22 thoughts on “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konusu Testi – Online

  Fatıma Betül YURTBAY

  (29 Kasım 2016 - 20:16)

  Hocam yaptım

  BİLİŞİM

  (12 Ekim 2016 - 10:34)

  Ben deniz Bilişim çokkk kolaydıııııı

  Hira GÖZÜKÜÇÜK

  (12 Ocak 2016 - 22:30)

  Ellerinize sağlık öğretmenim çok güzel olmuş. 10 da 10 yaptım

  fatmasultanalkaç

  (15 Ekim 2015 - 12:19)

  email tango watcap bunlar internetnetten iletişim yolarıdır

  Kadir SOĞUKPINAR

  (13 Ekim 2015 - 20:37)

  hocam çok basitti

  🙂 🙂 : ) 🙂 🙂 🙂

   Ebrar Gamze Keşkapan

   (14 Ekim 2015 - 11:26)

   hocam çok kolaydı

  Buğra BOZDOĞAN

  (12 Ekim 2015 - 20:14)

  Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş

  abdulkadir göktaş

  (11 Ekim 2015 - 22:35)

  Hocam çok güzel olmuş.Ben sağlık bölümünü seçtim Sağlık hayatımızda çok önemli yer kaplar. insan hastalandığında baya bir huzursuz olur. Şimdilerde ise gayet rahatız bu rahatımızı neye borçluyuz? Tabi kide Teknoloji şimdi size başımdan geçmiş bir olayı anlatacağım. Bir gün bir mağazaya girmiştim bir bisiklet sordum ve o gün o bisikleti almıştık.Bir gün sonra pikniğe gitmiştik tabi ki bisikletimi de almıştım sonra bisikletimle bir tur atıp gelmek istemiştim.Aradan 30 dk geçmişti şimdi piknik alanına gitmek zorundaydım, hızlı giderken bir taşa çarpıp kolumun üstüne düşmüştüm.Aradan 1 gün daha geçmişti hemen doktora gittik röntgene almışlardı . o günden sonra teknolojinin nasıl geliştiğini anladım ellerine sağlık hocam

  Ayşe İrem GÜLTEKİN

  (11 Ekim 2015 - 20:51)

  Hocam elinize sağlık sorular süper olmuş.Yarın derste görüşmek üzere 🙂

   Sevim sarsu

   (6 Ocak 2017 - 22:29)

   Aynen hocam çok güzel olmuş😊😊😊

  Kazım Mert Akpınar

  (11 Ekim 2015 - 15:52)

  Hocam soruların hepsi kolaydı ve hiç yanlışım çıkmadı.

  yagmur onel

  (10 Ekim 2015 - 22:45)

  Hocam ben iletişimi seçtim eskiden mektup vardı ve iletişim çok yavaş ti. Simdi telefon wahatspp tango vb. Şeyler var. İletişim hayatimizi kolaylastirdi

  Mehmet GÖKÇEK

  (10 Ekim 2015 - 18:18)

  hocam sorular güzel ama defterede yazmasak

  Berat Çimen

  (9 Ekim 2015 - 21:30)

  Hocam ellerinize sağlık çok güzel olmuş

  zeynep nehir barış

  (8 Ekim 2015 - 19:43)

  merhaba öğretmenim.ben bankacılık ve alışveriş bölümünü seçtim.eskiden internet bankacılığı diye birşey de yoktu.ben size kısa bir hikaye anlatacağım.birgünbir köylüuzun zamanlı bir tatile çıkmış.bu tatil yaklaşık 1 yıl kadar sürecekmiş .adam bu tatilden zamanla sıkılmaya başlamış .bu adam da köyün en zeki adamıymış.zaman makinesi yapmaya girişmiş.6ayı biten tatil aslında adama çok da uzun gelmemiş.bu adama birgün borçlu olduğu adamdan bir mektup gelmiş.adam köylünün borcunu ödemesini istiyormuş.köylü biran önce zaman makinesini bitirmiş.zaman ayarını 2021yılına ayarlamış
  sokaklarda kredi reklamını görmüş.borcunu almış geri 1967 yılına dönmüş.öğretmenim ben bu hikayeyi küçükken izlediğim bir çizgi fimden etkilenerek yazmıştım iyi okumalar

  Yiğit Ali Karanuş

  (7 Ekim 2015 - 22:20)

  Hocam ellerinize sağlık

  Azra ÖZCANİKLİ

  (7 Ekim 2015 - 20:45)

  Çok basitti

  Ebrar Gamze Keşkapan

  (7 Ekim 2015 - 20:24)

  ben Ebrar sağlık konusunu seçtim. Sağlık hayatımızda çok önemli yer kaplar. insan hastalandığında baya bir huzursuz olur. Şimdilerde ise gayet rahatız bu rahatımızı neye borçluyuz? Tabi kide Teknoloji şimdi size başımdan geçmiş bir olayı anlatacağım. Bir gün bir mağazaya girmiştim bir bisiklet sordum ve o gün o bisikleti almıştık.Bir gün sonra pikniğe gitmiştik tabi ki bisikletimi de almıştım sonra bisikletimle bir tur atıp gelmek istemiştim.Aradan 30 dk geçmişti şimdi piknik alanına gitmek zorundaydım, hızlı giderken bir taşa çarpıp kolumun üstüne düşmüştüm.Aradan 1 gün daha geçmişti hemen doktora gittik röntgene almışlardı . o günden sonra teknolojinin nasıl geliştiğini anladım

  Yiğit Ali Karanuş

  (6 Ekim 2015 - 22:30)

  Hocam elerine sağlık hocam

  Uğur Çetinkaya

  (5 Ekim 2015 - 21:01)

  Sorular güzel olmuş hocam ellerinize sağlık

  eda

  (14 Nisan 2015 - 21:30)

  valla güzel olmuş abi ya

  -84 Enes Buğra DAMAR

  (17 Aralık 2014 - 10:21)

  Çok güzel olmuş hocam ellerinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir