Merhaba Arkadaşlar;

Yeni müfredat ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Google işbirliği ile hazırlanmış olan materyaller arasında yer alan İnternet ve BİT Kullanım Kuralları Çalışma Kağıdını teste çevirerek Çevrimiçi ortama taşıdım. Bu sayede sadece benim 750 öğrencim için kağıt basmak zorunda kalmadan çevrimiçi olarak testi öğrencilerime uygulamayı hedefledim.

İnternet ve BİT Kullanım Kuralları Çalışma Kağıdını 20 adet sorudan oluşup cevapları Doğru veya Yanlış şeklinde almaktadır. Aşağıya eklediğim sorular karışık sırada gelmektedir. Sınava Başla butonuna basarak karşınıza gelen soruları cevaplayarak teste katılabilirsiniz.

 


İnternet ve BİT Kullanım Kuralları Çalışma Kağıdı

İnternet ve Bit Kullanım Kuralları

BAŞLA butonuna basarak teste başlayabilirsiniz. Soruların cevaplarına tıklayıp alt taraftaki sağ ok butonunu kullanarak diğer sorulara geçiniz. Testi bitirmeden önce sol oku kullanarak eski soruları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sorular bittiğinde SONUÇLARI AL butonuna tıklayarak sonuçlarınızı görünüz.
Başla
Tebrikler - İnternet ve Bit Kullanım Kuralları adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Doğru Cevap Sayınız:  %%SCORE%%. Bu sınavda şimdiye kadar verilen en yüksek doğru cevap sayısı: %%TOTAL%%'. Bence %%RATING%% Sorularda hata bulursanız lütfen yorum bölümüne belirtiniz
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

 


Dilerseniz yukarıdaki testi kağıt üzerinde de çözebilirsiniz.

Unutmayın ki;
Sohbette tamamen tanınmaz durumda değilsiniz. Tüm sohbet sunucuları giriş bilgileriniz üzerinden IP adresinizi (bilgisayarınızın numarası) ve hangi ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) üzerinden internete girdiğinizi tespit edebilir. ISS’de sizinle ilgili birçok bilgi bulunmaktadır. IP adresiniz tespit edilebileceği için bilgisayarınızı başkalarının kullanması durumunda sorumluluğun size ait olduğunu unutmayınız.

Çalışma kağıdı sınıfla birlikte çözüldükten sonra BT Sınıfı Panosuna asılacaktır.